logo
Wersja dla niedowidzących
  Powiatowy Urząd Pracy w Brzegu
Choose language:       
corner
Statystyki
Rejestr zmian
Mapa strony
Instrukcja biuletynu
Pliki do pobrania
corner
  
corner corner
corner corner
 POWIATOWY URZĄD PRACY W BRZEGU
plus Dane podstawowe
plus Struktura organizacyjna
plus Regulamin organizacyjny
plus Protokoły pokontrolne
plus Sprawozdanie finansowe
minus Ochrona danych osobowych
minus Akty prawne
plus Procedura zgłaszania naruszeń prawa
 POWIATOWY URZĄD PRACY W BRZEGU - FILIA W GRODKOWIE
minus Dane podstawowe
 NABÓR PRACOWNIKÓW NA STANOWISKA URZĘDNICZE W PUP BRZEG
plus Ogłoszenie o naborze na stanowisko urzędnicze
plus Ogłoszenia archiwalne
minus Regulamin naboru pracowników na wolne stanowiska urzędnicze
 OGŁOSZENIA O KONKURSACH NA STANOWISKA W PUP BRZEG
plus Ogłoszenia bieżące
plus Ogłoszenia archiwalne
 OGŁOSZENIA O PRZETARGACH I ZAMÓWIENIACH
plus Ogłoszenia o przetargach
plus Ogłoszenia o przyjmowaniu ofert
plus Postępowania na usługi społeczne
plus Plan postępowań o udzielenie zamówień
minus Regulamin zamówień o wartości niżeszej niż 130 tys. zł
 REJESTRACJA OSÓB BEZROBOTNYCH
minus Elektroniczna rejestracja osoby bezrobotnej
 OFERTY PRACY
minus Oferty lokalne PUP Brzeg
plus Oferty zagraniczne
 INFORMACJE DLA BEZROBOTNYCH
minus Terminy wizyt bezrobotnych
minus Status osoby bezrobotnej
minus Zasiłek dla bezrobotnych
minus Utrata statusu osoby bezrobotnej
minus Okresy pobierania zasiłku
minus Targi, giełdy pracy, spotkania, spotkania z pracodawcami
minus Staże
minus Zmiana Przepisów Dotyczących Ubezpieczenia Zdrowotnego Bezrobotnych
 INFORMACJE DLA PRACODAWCÓW
minus Aktualności dla Pracodawców
minus Informacje dot. przyjmowania ofert pracy
 CUDZOZIEMCY
 SZKOLENIA
minus Szkolenia
minus Plany szkoleń
plus Ogłoszenia dotyczące szkoleń
plus Krajowy Fundusz Szkoleniowy
minus Porady grupowe
 DOSTĘP DO INFORMACJI PUBLICZNEJ
 INFORMACJE DLA OSÓB NIESŁYSZĄCYCH LUB SŁABOSŁYSZĄCYCH
minus Informacje dla osób niesłyszących lub słabosłyszących
 DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
minus Deklaracja dostępności
minus Plan działania na rzecz poprawy zapewnienia dostępności na lata 2024 - 2026
minus Plan działania na rzecz poprawy zapewnienia dostępności Powiatowego Urzędu Pracy w Brzegu osobom ze szczególnymi potrzebami na lata 2020-2021
minus Wyciąg z rejestru tłumaczy PJM, SJM, SKOGN
minus Raport o stanie zapewnienia dostępności podmiotu publicznego
 INNE
plus Instrukcja obsługi biuletynu
minus Syriusz STD
 URZĘDY CENTRALNE
minus Spis adresów
A A A


Na podstawie art. 38 ust 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U.

z 2010r. Nr 113, poz. 759 z późn. zm.), Zamawiający przekazuje treści pytań Wykonawcy wraz

z wyjaśnieniami

 

Pytanie 1

Czy zamawiający  dopuszcza ujęcie jako pkt. 4 w ust. 30.3.1 siwz możliwości dokonania zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy w przypadku: zmiany „cen jednostkowych brutto” w poszczególnych pozycjach wpisanych przez Wykonawcę w Formularzu cenowym stanowiącym załącznik do siwz w sytuacji spowodowanej zmianami cen tych pozycji zgodnie z przedłożony m przez Wykonawcę dokumentem zatwierdzającym te zmiany przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej lub w sposób dopuszczony przez Prawo pocztowe? Możliwość taka musi być przewidziana w ogłoszeniu o zamówieniu albo w siwz, a zmiana treści umowy może nastąpić wyłącznie w granicach unormowania art. 144 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych i pod rygorem nieważności wymaga formy pisemnego aneksu skutecznego po podpisaniu przez obie Strony.

Odpowiedź 1

Zamawiający nie dopuszcza ujęcia jako pkt. 4 w ust. 30.3.1 siwz możliwości dokonania zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy w przypadku: zmiany „cen jednostkowych brutto” w poszczególnych pozycjach wpisanych przez Wykonawcę  w Formularzu cenowym stanowiącym załącznik do siwz w sytuacji spowodowanej zmianami cen tych pozycji zgodnie z przedłożony m przez Wykonawcę dokumentem zatwierdzającym te zmiany przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej lub w sposób dopuszczony przez Prawo pocztowe? Możliwość taka musi być przewidziana w ogłoszeniu o zamówieniu albo w siwz, a zmiana treści umowy może nastąpić wyłącznie w granicach unormowania art. 144 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych i pod rygorem nieważności wymaga formy pisemnego aneksu skutecznego po podpisaniu przez obie Strony, gdyż postępowanie zostało uruchomione w oparciu o aktualne cenniki obowiązujące od 1 stycznia 2013 r.

 

Pytanie 2

Czy zamawiający dopuszcza doprecyzowanie zapisów ust. 30.3.1.2 siwz poprzez dopisanie treści „Zamawiający nie dopuszcza możliwości zwiększenia wynagrodzenia Wykonawcy-rozumianego jako wynagrodzenie netto.”? Możliwość taka musi być przewidziana w ogłoszeniu o zamówieniu albo siwz, a zmiana treści umowy może nastąpić wyłącznie w granicach unormowania art. 144 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych i pod rygorem nieważności wymaga formy pisemnego aneksu skutecznego po podpisaniu przez obie Strony.

Odpowiedź 2

Zamawiający dopuszcza doprecyzowanie zapisów ust. 30.3.1.2 siwz poprzez dopisanie treści „Zamawiający nie dopuszcza możliwości zwiększenia wynagrodzenia Wykonawcy-rozumianego jako wynagrodzenie netto.”

 

Pytanie 3

Poczta Polska jako operator publiczny zobowiązany do świadczenia powszechnych usług pocztowych, które objęte są przedmiotem zamówienia (na co wskazuje sam Zamawiający w siwz) nie może swobodnie ustalać cen za zaświadczenie tego typu usług. Art. 50 i 51 ustawy Prawo pocztowe wyznaczają ścisły reżim ustalania opłat za świadczenie powszechnych usług pocztowych. Zatem w przypadku zmian cen w trakcie wykonywania umowy zawartej w wyniku rozstrzygnięcia przedmiotowego postępowania, w świetle postanowień zawartych we wzorze umowy, Poczta Polska zmuszona będzie do świadczenia powszechnych usług pocztowych z naruszeniem przepisów ustawowych, nie tylko z zakresu prawa pocztowego ale także cywilnego czy antymonopolowego. Taki stan rzeczy byłby niedopuszczalny zarówno ze względu na narażenie Poczty Polskiej na odpowiedzialność odszkodowawczą, której zakres trudno nawet przewidzieć. Czy zatem Zamawiający uwzględni poniższy zapis w  9 ust. 1 wzoru do umowy:

4) zmiany „cen jednostkowych brutto” w poszczególnych pozycjach wpisanych przez Wykonawcę w ofercie w sytuacji spowodowanej zmianami cen tych pozycji zgodnie z przedłożonym przez Wykonawcę dokumentem zatwierdzającym te zmiany przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej lub w sposób dopuszczony przez Prawo pocztowe”. Czy w przypadku braku zgody na powyższą propozycję zmiany treści siwz (w szczególności w zakresie zmiany cen jednostkowych) Zamawiający rozważy uzupełnienie treści wzoru umowy o zapis następującej treści: „W przypadku  zmiany obowiązujących Wykonawcę cenników (zatwierdzonych przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej lub w sposób dopuszczony przez Prawo pocztowe) i braku ich akceptacji ze strony zamawiającego, umowa ulega rozwiązaniu ze skutkiem albo na ostatni dzień miesiąca kalendarzowego, po miesiącu w którym Wykonawca poinformował Zamawiającego o zmianie cenników, albo na dzień wskazany przez Zamawiającego z tym zastrzeżeniem, iż dzień ten Zamawiający wskazać musi nie później  niż w ciągu 5 dni od dnia kiedy dowiedział się o zmianie obowiązujących cenników. Akceptacja nowych cenników przez Zamawiającego dla swej skuteczności wymaga wyraźnego oświadczenia na piśmie złożonego przez osoby uprawnione do działania w imieniu Zamawiającego. Brak takiego pisemnego oświadczenia uznaje się za brak akceptacji nowych cenników skutkujący rozwiązaniem umowy”.

Odpowiedź 3

Zamawiający nie wyraża zgody na proponowaną przez Wykonawcę zmianę. W siwz ceny określone zostały brutto=netto, gdyż w chwili obecnej nie obowiązuje podatek VAT. W razie jego wprowadzenia zostanie on doliczony do cen jednostkowych Wykonawcy.

Zamawiający uwzględnia propozycję zmiany treści siwz o zapis następującej treści: „ W przypadku zmiany obowiązujących Wykonawcę cenników(zatwierdzonych przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej lub w sposób dopuszczony przez Prawo pocztowe) i braku ich akceptacji ze strony Zamawiającego, umowa ulega rozwiązaniu ze skutkiem na ostatni dzień miesiąca kalendarzowego, po miesiącu w którym Wykonawca poinformował Zamawiającego o zmianie cenników”.


Pytanie 4

Czy Zamawiający dopuszcza doprecyzowanie § 3 ust. 1 o zapis „w przypadku usług nie ujętych w Formularzu cenowym, będą stosowane ceny zgodnie z obowiązującym w dniu nadania cennikiem Wykonawcy.” Zamawiający w przedmiocie zamówienia wymienił również paczki pocztowe, które nie zostały ujęte w Formularzu cenowym.

Odpowiedź 4

Zamawiający dopuszcza doprecyzowanie § 3 ust. 1 o zapis „w przypadku usług nie ujętych w Formularzu cenowym, będą stosowane ceny zgodnie z obowiązującym w dniu nadania cennikiem Wykonawcy”.

 

Pytanie 5

 Czy Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany zapisu § 3 ust. 5 na : „ Zapłata wynagrodzenia następuje w formie przelewu na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę na fakturze VAT/rachunku. Termin płatności faktury VAT  wynosi 14 dni kalendarzowych licząc od dnia wystawienia faktury, pod warunkiem, że doręczenie przesyłki z fakturą do siedziby Zamawiającego nastąpi w  ciągu 4 dni roboczych od dnia jej wystawienia. W przeciwnym wypadku termin płatności faktury wynosi 10 dni kalendarzowych licząc od dnia doręczenia Zamawiającemu przesyłki z fakturą.”? Ze względu na obowiązujące regulacje wewnętrzne u Wykonawcy podyktowane koniecznością określenia jednoznacznego terminu płatności (m. in. brak możliwości określenia terminu płatności w przypadku przesyłki awizowanej lub awizowanej i nieodebranej przez Zamawiającego) i ze względu na fakt, iż powyższa propozycja zapewnia wystarczający czas na dokonanie płatności, wyrażenie zgody na inny termin płatności, tj. 14 dni od daty wystawienia faktury, zgodnie z art. 7 Prawa zamówień publicznych.

Odpowiedź 5

Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany zapisu § 3 ust. 5 na : „ Zapłata wynagrodzenia następuje w formie przelewu na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę na fakturze VAT/rachunku. Termin płatności faktury VAT  wynosi 14 dni kalendarzowych licząc od dnia wystawienia faktury, pod warunkiem, że doręczenie przesyłki z fakturą do siedziby Zamawiającego nastąpi w  ciągu 4 dni roboczych od dnia jej wystawienia. W przeciwnym wypadku termin płatności faktury wynosi 10 dni kalendarzowych licząc od dnia doręczenia Zamawiającemu przesyłki z fakturą.”

 

Pytanie 6

 Czy Zamawiający dopuszcza wykreślenie ust. 19 w zał. 1 do siwz treści: „Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 13 października 2003 r. w sprawie warunków wykonywania powszechnych usług pocztowych ( Dz. U. Nr 183 z 2003 r., poz. 1795 ze zmianami).”

I zastąpienie treścią:

„Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 13 października 2003 r. w sprawie reklamacji powszechnej usługi pocztowej w zakresie przesyłki rejestrowanej i przekazu pocztowego ( Dz. U. Nr 183 z 2003 r., poz. 1795z późn. zmianami).”  Wymienione rozporządzenie postępowanie reklamacyjne dla powszechnej usługi pocztowej w zakresie przesyłki rejestrowanej i przekazu pocztowego.

Odpowiedź 6

Zamawiający dopuszcza wykreślenie ust. 19 w zał. 1 do siwz treści: „Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 13 października 2003 r. w sprawie warunków wykonywania powszechnych usług pocztowych ( Dz. U. Nr 183 z 2003 r., poz. 1795 ze zmianami).”

I zastąpienie treścią:

„Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 13 października 2003 r. w sprawie reklamacji powszechnej usługi pocztowej w zakresie przesyłki rejestrowanej i przekazu pocztowego ( Dz. U. Nr 183 z 2003 r., poz. 1795z późn. zmianami).” 

 

Pytanie 7

 Czy Zamawiający uznając zasadę równości traktowania Stron umowy, dopuszcza możliwość uzupełnienia zapisów siwz oraz § 5ust. 1 dotyczących rozwiązania umowy o wypowiedzenie  jej przez Strony zachowaniem 1 miesięcznego okresu wypowiedzenia, bez podania powodów, złożonego na piśmie, ze skutkiem na ostatni dzień miesiąca kalendarzowego?

Odpowiedź 7

Zamawiający nie dopuszcza możliwości uzupełnienia zapisów siwz oraz § 5ust. 1 dotyczących rozwiązania umowy o wypowiedzenie  jej przez Strony z zachowaniem 1 miesięcznego okresu wypowiedzenia, bez podania powodów, złożonego na piśmie, ze skutkiem na ostatni dzień miesiąca kalendarzowego.

 

Pytanie 8

 Czy Zamawiający dopuszcza wykreślenie pkt. 3 w § 5 ust. 1, gdyż odpowiedzialność Wykonawcy z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania usług powszechnych uregulowana jest w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 13 października 2003 r. w sprawie reklamacji powszechnej usługi pocztowej w zakresie przesyłki rejestrowanej i przekazu pocztowego (Dz. U. Nr 183, poz. 1795, z późn. zm.)?

Odpowiedź 8

Zamawiający dopuszcza wykreślenie pkt. 3 w § 5 ust. 1, gdyż odpowiedzialność Wykonawcy z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania usług powszechnych uregulowana jest w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 13 października 2003 r. w sprawie reklamacji powszechnej usługi pocztowej w zakresie przesyłki rejestrowanej i przekazu pocztowego (Dz. U. Nr 183, poz. 1795, z późn. zm.).

 

Pytanie 9

 Czy Zamawiający dopuszcza wykreślenie ust. 12 w zał. 1 do siwz, gdyż w zał. 1 do siwz i projekcie umowy nie została ujęta usługa odbioru korespondencji z siedziby Zamawiającego

Odpowiedź 9

Zamawiający dopuszcza wykreślenie ust. 12 w zał. 1 do siwz, gdyż w zał. 1 do siwz i projekcie umowy nie została ujęta usługa odbioru korespondencji z siedziby Zamawiającego.

 

Pytanie 10

Czy Zamawiający dopuszcza wykreślenie w zał. 3 ( formularz cenowy) do siwz treści:

„Cena listu zawiera opłaty za stały odbiór korespondencji od Zamawiającego. Zamawiający nie przewiduje ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów związanych z udzieleniem niniejszego zamówienia.”? Usługa odbioru korespondencji z siedziby Zamawiającego nie jest usługą powszechną i jest u Wykonawcy dodatkową płatną usługą umowną?

Odpowiedź 10

Zamawiający dopuszcza wykreślenie w zał. 3 ( formularz cenowy) do siwz treści:

„Cena listu zawiera opłaty za stały odbiór korespondencji od Zamawiającego. Zamawiający nie przewiduje ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów związanych z udzieleniem niniejszego zamówienia.”

 

Pytanie 11

Czy Zamawiający dopuszcza doprecyzowanie poz. 4 w zał. 3 do siwz o wskazanie gabarytu.

Odpowiedź 11

W tej chwili trudno jest określić Zamawiającemu gabaryty, gdyż mogą one być różne, zarówno A jak i B.

 

Zbiginew Kłaczek

Dyrektor

Powiatowego Urzędu Pracy

w Brzegu

 

 

Ilość odwiedzin: 913
Nazwa dokumentu: 02.01.2013 - Pytania i odpowiedzi
Osoba, która wytworzyła informację: Bogusława Baczyńska
Osoba, która odpowiada za treść: Bogusława Baczyńska
Osoba, która wprowadzała dane: Administrator: Marcin Bystrzycki
Data wytworzenia informacji: 2013-01-02 15:07:27
Data udostępnienia informacji: 2013-01-02 15:07:27
Data ostatniej aktualizacji: 2013-01-02 15:28:00

Wersja do wydruku...

Rejestr zmian...

corner   corner